Pończochy kojarzymy na różne sposoby. Najważniejsze z nich to to, że ma elegancki styl przypominający ladylkę minionych stuleci, a dla innych kobiet to pokusa mężczyzn i typowej bielizny erotycznej. Wygląda na to, że dni chwały minęły, ale w ciągu kilku sezonów ponownie spotkały się z ogromnym zadowoleniem. Warto poznać ich historię, typ, cel i dlaczego kobiety tak bardzo lubią ten strój.

Pończochy samonośne opinie, czyli o czym warto pamiętać?

Oczywiście każdy wie mniej więcej, jak wyglądają pończochy. Jest ściśle dopasowanym elementem w szafach damskich i charakteryzuje się dużą elastycznością. Pończochy powinny zakrywać stopy i nogi pośrodku ud. Różnią się od rajstop tym, że nie są połączone i nie sięgają talii. Chronią twoje nogi przed zimnem, wyszczuplają je i wzmacniają. Ciekawe, że mężczyźni nosili je w przeszłości. Pończochy są podtrzymywane przez pasy do pończoch, chociaż mogą być również pończochy samonośne i mają mankiety lub gumowane mankiety. Warto skorzystać w tym temacie z pończochy samonośne opinie.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy pojawiły się pończochy. Ich prototyp był już znany w starożytnej Grecji. W tym czasie kobiety nosiły długie skarpety do prac domowych. Jednak oficjalnie uważa się, że rajstopy noszone przez mężczyzn w XIV wieku stopniowo rozwinęły się z czasem w dwuczęściową garderobę i były również noszone przez kobiety. Początkowo noszono głównie pończochy wełniane. Z czasem zaczęto produkować bawełnę i jedwab. W XVII wieku królowa Elżbieta przyczyniła się do znacznej popularności jedwabnych pończoch. Początkowo mieli szew, ale kilkanaście lat później powstały pierwsze bezszwowe pończochy. Pod koniec lat pięćdziesiątych pończochy o bardzo wysokiej jakości uszyto nicią monofilamentową przypominającą żyłkę wędkarską. Były one jednak bardzo drogie i obecnie ta technologia jest rzadko używana. Kiedy wynaleziono Lycrę, zaczęła się produkcja rajstop i powoli zaczęła odchodzić od pończoch, jeżeli chodzi o pończochy samonośne opinie.

Wszystko zależy od użytego materiału, celu i rodzaju wsparcia. Istnieją typowe nylony, które idealnie dopasowują się do kształtu nogi, są bardzo przezroczyste, ale niestety niezbyt elastyczne. Kobiety noszą obecnie wzorzyste lub ażurowe pończochy, które służą głównie do dekoracji. Zimą popularne są grubsze pończochy, które noszą krótkie spódniczki, a nawet rajstopy. Pończochy dostępne są w różnych kolorach, przy czym najpopularniejsza wydaje się czerń i beż. Możesz również podzielić je na te na pasku i na tak zwane samonośne pończochy. Pończochy z paskami mogą mieć wąskie ramiączka, a następnie głównie bieliznę erotyczną lub szerokie ramiączka do codziennego użytku, ale tego typu pończochy są już drogie. Coraz częściej znajdziesz także ekskluzywne pończochy wzorowane na latach 50. XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *