Bielizna jest najbliższa ubraniom. W związku z czym jest najbliżej naszej skóry, należy zachować szczególną ostrożność. Bielizna koronkowa jest szczególnie delikatna, ale jeśli się nią dobrze zajmiemy, możemy cieszyć się naszym ulubionym stanikiem, koszulką lub gorsetem przez wiele lat.

Opaski na uda w kontekście koronkowej bielizny

Koronkowa bielizna to bardzo delikatna sukienka. Jeśli mamy do czynienia z wysokiej jakości produktami wykonanymi z najlepszych materiałów, w przeciwieństwie do wyglądu, mogą być używane przez wiele lat. Powinieneś jednak wiedzieć, jak dbać o taką bieliznę. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z instrukcjami producenta wydrukowanymi na etykiecie. Temperatura 30 ° C oznacza, że ​​nie możemy prać koronkowych biustonoszy ani piżam w ciepłej wodzie. Aby koronkowa bielizna wyglądała jak najdłużej, najlepiej jest ją prać ręcznie w ciepłej wodzie, używając proszku do prania, detergentu dla dzieci lub innego równie łagodnego detergentu. Nie należy zapomnieć także o zakupie opaski na uda.

Podczas prania ręcznego pamiętaj, aby nie pocierać prania, a jedynie ścisnąć go ostrożnie i wypłukać w ciepłej, a na końcu w zimnej wodzie. Ważne jest również, aby nie moczyć go przez dłużej niż 5 minut i dokładnie spłukać, w przeciwnym razie pozostałości proszku mogą doprowadzić do zażółcenia materiału. Jeśli producent zezwala na pranie w pralce, warto zabezpieczyć bieliznę, wkładając ją do specjalnej torby. Jeśli nie mamy go pod ręką, możemy z powodzeniem zastąpić go poszewką na poduszkę. Podczas prania biustonoszy pamiętaj o wcześniejszym założeniu wszystkich haczyków i klamer, w przeciwnym razie mogą uszkodzić delikatne materiały. Koronkową bieliznę należy prać w programie o najniższej temperaturze bez odwracania. Białą bieliznę najlepiej prać osobno, to kolor, którego nie lubi żadna firma. Ma to także znaczenie jeżeli postawimy na opaski na uda.

Koronkową bieliznę należy suszyć w pozycji leżącej ze względu na jej delikatną strukturę i materiał. Dzięki temu dłużej pozostaje w formie i się nie rozciąga. Zawsze suszymy tego rodzaju bieliznę w temperaturze pokojowej, nigdy na grzejniku! Przechowywanie bielizny jest równie ważne jak mycie i suszenie. Najczęstszym błędem jest złożenie stanika na pół i włożenie jednej miseczki do drugiej. Jeśli chcemy, aby nasze koronkowe staniki służyły nam tak długo, jak to możliwe, najlepiej układać je jeden na drugim. Najlepszym miejscem do przechowywania bielizny jest szafa ze specjalnymi pojemnikami lub komoda, w której możemy sortować majtki, biustonosze lub zestawy bielizny erotycznej według koloru, aby podzielić je na zwykłą bieliznę i na specjalne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *